Wynajem auta na wyjazd w góry

Kiedy planujesz wyjazd w góry, ważne jest, abyś upewnił się, że Twój samochód jest przystosowany do takich wypraw. Co jednak, jeśli na co dzień poruszasz się sportowym samochodem o niskim zawieszeniu lub nie dysponujesz żadnym czterokołowcem? Poznaj zalety, jakie daje wynajem auta na wyjazd w góry!

Bez względu na to, czy wybierasz się na ferie zimowe, letnie wakacje czy zwykłą przejażdżkę po górach, musisz pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Tereny górskie lubią być nieprzewidywalne, a poruszając się po polskich pasmach musimy mieć na uwadze, że pogoda potrafi być naprawdę zmienna. Niżej przedstawiamy kilka powodów, dla których warto wynająć samochód na wyjazd w góry.

Niecodzienne potrzeby

Pierwszym krokiem w znalezieniu idealnego samochodu jest ocena, po jakim terenie będziesz jeździć i ile osób będzie z Tobą. Jeśli będziesz podróżować z dużą grupą, to SUV lub minivan może być najlepszym rozwiązaniem. Jeśli jednak planujesz wypad tylko we dwoje, niewielkich rozmiarów sedan sprawdzi się doskonale. Przy wyborze samochodu zwróć uwagę na zużycie paliwa – obszary górskie wymagają zwykle więcej paliwa ze względu na wzniesienia i spadki wysokości, dlatego auto na wyjazd w góry musi sprawdzić się także pod tym względem.

Na trasę z dużym bagażem doskonale sprawdzi się Porsche Macan, który nie tylko efektownie wygląda na drodze, ale sprawdź się także w trudniejszych warunkach.

Wypożyczalnia samochodów Porsche Macan

Bezpieczeństwo

Ważne jest również, aby wziąć pod uwagę funkcje bezpieczeństwa przy wyborze samochodu na wycieczkę w góry. Najlepiej sprawdzą się samochody z napędem 4×4, które zapewnią zachowanie przyczepności podczas jazdy po śliskich drogach lub stromych zboczach. Dodatkowo, hamulce przeciwblokujące, poduszki powietrzne i inne zaawansowane funkcje bezpieczeństwa mogą zrobić różnicę w sytuacji awaryjnej – są one szczególnie ważne, jeśli planujesz robić off-roading podczas swojej podróży. 

Jedną z naszych propozycji jest niezwykle wygodny i bezpieczny Range Rover Velar.

Wypożyczalnia samochodów Range Rover Gdańsk

Sprawdź specjalne udogodnienia 

Wreszcie, w zależności od tego, jak długa jest Twoja podróż i gdzie się odbywa, mogą istnieć inne udogodnienia, które mogą ułatwić życie podczas górskiej wycieczki. Na przykład, szukaj samochodów z wygodnymi opcjami siedzenia, takimi jak podgrzewane fotele lub wbudowane ustawienia masażu. Skorzystanie tych funkcji może pomóc zapobiec zmęczeniu podczas jazdy na długich dystansach. Inne udogodnienia, takie jak systemy nawigacji i Bluetooth, mogą być również pomocne podczas podróży przez nieznane terytorium, a przy tym zapewnić rozrywkę, na przykład dzięki podłączeniu aplikacji muzycznej w Twoim telefonie do systemu nagłaśniającego samochodu.

Może Subaru WRX?

Wypożyczalnia samochodów Subaru Gdańsk

Bez względu na to, jaki rodzaj samochodu wybierzesz – upewnienij się, że jest on dobrze dostosowany do Twoich planów podróży i zapewni Ci przeżycie bezpiecznej, a jednocześnie pasjonującej przygody! Zapoznaj się z pełną ofertą naszych samochodów i wybierz ten, w którym poczujesz się najlepiej. Nie bój się pytać, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości.

O tym jak działa wypożyczalnia samochodów Mestenza dowiesz się przechodząc do FAQ lub korzystając z formularza kontaktowego.

KONTAKT

Biuro Obsługi klienta:

+48 58 733 50 50

bok@mestenza.com

Szybka rezerwacja : +48 507 1111 66

Wypełnij formularz rezerwacyjny. Nie zwlekaj!