Przewodnik Trójmiasto – Gdynia

Jakie są najciekawsze miejsca Trójmiasta?

Trójmiasto, czyli Gdańsk, Gdynia i Sopot są jedną z najbardziej obleganych destynacji turystycznych w naszym kraju. Wiąże się to nie tylko z sezonem wakacyjnym, ale w zasadzie każdą porą roku, bo niezależnie od miesiąca, każdy podróżujący znajdzie coś dla siebie.

przewodnik-turystyczny-gdansk-gdynia-sopot-trojmiasto Rafał Grzebin

Noclegi w Trójmieście

Latem warto odpowiednio wcześniej zatroszczyć się o nocleg. Bez znaczenia czy wybieramy się do Gdańska, Sopotu czy Gdyni na portalach internetowych znajdziemy wiele ofert hoteli, pensjonatów, kwater prywatnych, a nawet campingów – warto jednak wybrać miejsce, które będzie odpowiadało naszym oczekiwaniom oraz wybranym aktywnościom. Zdarza się, że w sezonie jest o to naprawdę trudno.

Jak dojechać do Trójmiasta?

Kolejną rzeczą, którą warto przemyśleć jest transport. Oczywiście, najłatwiej będzie wybrać się własnym samochodem. Jednak czy to najlepsze rozwiązanie? Szybko i ekonomicznie można dotrzeć także autobusem, busem lub (w zależności od miasta) samolotem czy pociągiem. Jeśli wybierzemy którąś z dwóch ostatnich opcji, warto zorganizować sobie transport z lotniska / dworca. Idealnym rozwiązaniem jest wypożyczalnia samochodów. Nasza wypożyczalnia samochodów Mestenza oferuje podstawienie auta na wskazane przez klienta miejsce w Gdańsku, Gdyni, Sopocie, a nawet do innych wybranych miejscowości. To jest bardzo popularna opcja wśród turystów. Przede wszystkim to komfort i wygoda podczas poruszania się po Trójmieście. Szczególnie, że w ofercie naszej wypożyczalni samochodów oferujemy takie samochody jak ogromny amerykański Cadillac Escalade, sportowe Infiniti Q50 i Subaru WRX, crossover Infiniti QX30 Luxe Tech, a nawet dostawczego w pełni elektrycznego Nissana!

Rafał Grzebin
Infiniti Q50 Sport wypożyczalnia samochodów Mestenza Rafał Grzebin
Samochód na ślub, event, spotkanie biznesowe Rafał Grzebin
Elektryczny van Nissan e-NV200 - ładowanie. Wypożyczalnia samochodów Mestenza Rafał Grzebin.

W trakcie pobytu warto skorzystać z wodnych wycieczek, bowiem z każdego z trzech miast kursuje Tramwaj Wodny na Hel.

Kolej na atrakcje turystyczne.

GDYNIA

“Dar Pomorza” w Gdyni

To chyba jeden z najbardziej znanych statków-muzeum w całym kraju. Któż z nas nie marzył w dzieciństwie, aby stanąć na jego pokładzie? Wybudowany w 1909 roku żaglowiec dopiero w 1929 r. powrócił do Polski zakupiony z datków społecznych przez Pomorski Komitet Floty Narodowej. W czasach świetności wypływał tyle mil morskich, że 25 razy opłynąłby  dookoła ziemię, odbył 102 rejsy szkolne, a na jego pokładzie przeszkolono 13 384 słuchaczy Szkoły Morskiej. Dziś służy nam jako piękne muzeum, na którego pokładzie nadal możemy poczuć jego duszę. Co ciekawe odbywają się też na nim liczne wydarzenia kulturalne, jak chociażby spektakle.

Molo i Klif w Orłowie

Pierwsze drewniane molo w Orłowie zostało wybudowane w 1934 roku. Dziś ma 180 m długości i możemy spacerować po nim bez żadnych opłat. Mimo, iż jest krótsze od sopockiego brata, to jest na nim zdecydowanie mniejszy tłok. Tuż obok mola znajduje się klif – zwany Klifem w Redłowie, Cypelem Orłowskim lub Orlą Głową. Jest to jeden z najstarszych rezerwatów w Polsce rozciągający się na długości 650 metrów. Plaża pokryta jest ciemnobrunatnymi warstwami piasku. Stanowią one skupisko minerałów ciężkich, których źródłem są zniszczone skały magmowe i metamorficzne. U jego podnóża występują także warstwy węgla brunatnego. Natomiast wzdłuż klifu wiedzie nadmorska trasa spacerowa do Sopotu. Idąc szczytem skarpy można zobaczyć wspaniałą panoramę Mierzei Helskiej, portu w Gdyni oraz plaży. Ten krajobrazowy rezerwat przyrody o powierzchni blisko 122 ha został utworzony w 1938 roku. Celem ochrony jest zachowanie naturalnych lasów bukowych oraz naturalnego stanowiska jarząba szwedzkiego. W rezerwacie występują charakterystyczne rośliny (rokitnik zwyczajny, podrzeń żebrowiec, wawrzynek wilczełyko, bluszcz pospolity) oraz specyficzne procesy geologiczne abrazji morskiej.

Kościół św. Michała Archanioła

Ten piękny ceglany kościół św. Michała Archanioła pochodzi z XIII w. Jego historia sięga 1224 roku, kiedy to został ufundowany przez księcia gdańskiego Świętopełka II. Położony jest nad samym brzegiem morza w Oksywiu, jednej z najbardziej malowniczych dzielnic miasta. Z pierwotnej średniowiecznej konstrukcji do dziś zachowała się jedynie ściana zachodnia świątyni. W okresie II wojny światowej uległ on częściowemu zniszczeniu, a następnie odbudowany. Wewnętrzny układ architektoniczny nawiązuje do rozpowszechnionego w XIII i XIV wieku na Pomorzu Gdańskim stylu wiejskiego kościoła parafialnego. W jego wnętrzu znajduje się neobarokowy ołtarz główny z 1930 roku. Nieopodal znajduje się Pomnik Latarni Morskiej Gdynia Oksywie, z którego rozciąga się przepiękna nadmorska panorama.

Domek Rybacki

To prawdopodobnie najstarszy zachowany budynek mieszkalny Gdyni jeszcze z czasów, gdy ta była XIX w. rybacką wioską. Obecnie znajduje się w nim kawiarnia, której wnętrza opowiadają historię okolicy dzięki wykorzystanym przy aranżacji oryginalnym dokumentom, fotografiom czy bibelotmom z dawnych lat.

Schron „Truppen mannschafts bunker”

Jeden z trzech ciężkich schronów przeciwlotniczych typu T-750. Powstały one w okresie II wojny światowej, gdy port stał się jedną z najważniejszych baz niemieckiej Marynarki Wojennej – Kriegsmarine. Miały stanowić schronienie dla załóg okrętów wojennych. Dziś stanowią obowiązkowy punkt wycieczek po mieście, lecz niewiele osób wie, że sam schron nadal utrzymywany jest w stanie gotowości dla obrony cywilnej.

Domek Abrahama

Zbudowany w 1902 roku jest ostatnim reliktem wiejskiej zabudowy na ul. Starowiejskiej. Swoją nazwę zawdzięcza Antoniemu Abrahamowi – działaczowi kaszubskiemu, bojownikowi o polskość Pomorza, który mieszkał tutaj przez ostatnie lata swojego życia (1920-1923). Sama ulica Starowiejska to najstarszy ciąg komunikacyjny w mieście – pokryta zabytkowym brukiem z lat dwudziestych ubiegłego stulecia ulica ma długość 750 m. Wokół niej znajdowały się niegdyś domostwa gdyńskich rybaków.

Port Gdynia i Muzeum Emigracji

Port Gdynia to trzeci największy port morski w kraju i stale się rozwija. Tym samym spacerując po nim możemy nie tylko poznawać jego historię (zwiedzanie Portu Marynarki Wojennej czy Stoczni Marynarki Wojennej), ale także obserwować tętniące życiem wybrzeże pełne statków handlowych.

W tym samym porcie warto zawitać do Muzeum Emigracji, które to znajduje się w odnowionym budynku Dworca Morskiego z lat 30. XX wieku. Nazywane jest jednym z najciekawszych muzeów w Polsce. Wykorzystując nowoczesną multimedialną oprawę, w pełen emocji sposób opowiada o historii polskich emigrantów oraz sukcesów rodaków za granicą.

Wypożyczalnia samochodów Gdynia

“Wypożyczalnia samochodów luksusowych, premium i sportowych w Gdyni. Oferujemy wynajem aut innych niż wszystkie. Unikalne, niespotykane, wyjątkowe samochody w atrakcyjnych cenach. Samochody inne niż w konkurencyjnych wypożyczalniach. Luksus i przyjemność z jazdy nie muszą być drogie!” – mówi Rafał Grzebin, prezes i założyciel wypożyczalni samochodów Mestenza z Gdańska, prywatnie pasjonata motoryzacji.

Sprawdź naszą ofertę wynajmu samochodów: Gdańsk, Sopot, Gdynia, Trójmiasto. Na specjalne życzenie podstawiamy samochody w dowolnie wybrane miejsce: lotnisko, hotel, dworzec, dowolnie wybrane miejsce w Polsce i na terenie Unii Europejskiej.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą przestronnych i komfortowych VANów oraz potężnego amerykańskiego Cadillaca Escalade. Są to samochody idealne na wyjazd z rodziną na święta lub ferie. Ponadto tylko teraz w specjalnej promocji!

Potrzebujesz samochodu? Sprawdź ofertę wypożyczalnia samochodów Gdynia.

Wypełnij formularz rezerwacyjny. Nie zwlekaj!