Przewodnik Trójmiasto – Sopot

Jakie są najciekawsze miejsca Trójmiasta?

Trójmiasto, czyli Gdańsk, Gdynia i Sopot są jedną z najbardziej obleganych destynacji turystycznych w naszym kraju. Wiąże się to nie tylko z sezonem wakacyjnym, ale w zasadzie każdą porą roku, bo niezależnie od miesiąca, każdy podróżujący znajdzie coś dla siebie.

przewodnik-turystyczny-gdansk-gdynia-sopot-trojmiasto

Noclegi w Trójmieście

Latem warto odpowiednio wcześniej zatroszczyć się o nocleg. Bez znaczenia czy wybieramy się do Gdańska, Sopotu czy Gdyni na portalach internetowych znajdziemy wiele ofert hoteli, pensjonatów, kwater prywatnych, a nawet campingów – warto jednak wybrać miejsce, które będzie odpowiadało naszym oczekiwaniom oraz wybranym aktywnościom. Zdarza się, że w sezonie jest o to naprawdę trudno.

Jak dojechać do Trójmiasta?

Kolejną rzeczą, którą warto przemyśleć jest transport. Oczywiście, najłatwiej będzie wybrać się własnym samochodem. Jednak czy to najlepsze rozwiązanie? Szybko i ekonomicznie można dotrzeć także autobusem, busem lub (w zależności od miasta) samolotem czy pociągiem. Jeśli wybierzemy którąś z dwóch ostatnich opcji, warto zorganizować sobie transport z lotniska / dworca. Idealnym rozwiązaniem jest wypożyczalnia samochodów. Nasza wypożyczalnia samochodów Mestenza oferuje podstawienie auta na wskazane przez klienta miejsce w Gdańsku, Gdyni, Sopocie, a nawet do innych wybranych miejscowości. To jest bardzo popularna opcja wśród turystów. Przede wszystkim to komfort i wygoda podczas poruszania się po Trójmieście. Szczególnie, że w ofercie naszej wypożyczalni samochodów oferujemy takie samochody jak ogromny amerykański Cadillac Escalade, sportowe Infiniti Q50 i Subaru WRX, crossover Infiniti QX30 Luxe Tech, a nawet dostawczego w pełni elektrycznego Nissana!

Rafał Grzebin
Infiniti Q50 Sport wypożyczalnia samochodów Mestenza Rafał Grzebin
Samochód na ślub, event, spotkanie biznesowe Rafał Grzebin
Elektryczny van Nissan e-NV200 - ładowanie. Wypożyczalnia samochodów Mestenza Rafał Grzebin.

W trakcie pobytu warto skorzystać z wodnych wycieczek, bowiem z każdego z trzech miast kursuje Tramwaj Wodny na Hel.

Kolej na atrakcje turystyczne.

SOPOT

Plaża i molo w Sopocie

Pierwszym punktem wypraw do Monte Carla Północy jest oczywiście spacer jego przepięknymi piaszczystymi plażami oraz wizyta na molo. Mimo, iż jest to chyba najbardziej oblegane przez turystów miejsce w Trójmieście – nic nie może odebrać mu jego uroku – przyciąga jak magnes ,także spacer – obowiązkowo!

przewodnik-turystyczny-sopot-trojmiasto-molo

Grand Hotel

Otwarty w 1927 roku hotel kosztował wówczas 20 mln gdańskich guldenów i w założeniu miał być miejscem odpoczynku dla gości odwiedzających sopockie kasyno. To właśnie tutaj nocowały takie nazwiska jak Marlena Dietrich, Jan Kiepura, Greta Garbo czy Fidel Castro.

Kompleks Zakładu Balneologicznego i Łazienek Południowych

Zakład Balneologiczny powstał w 1903 roku, a koszt jego budowy wyniósł 460 tys. marek. Obiekt zbudowany został na terenie zajmowanym wcześniej przez zakład kąpielowy Jerzego Haffnera. Na jego ścianie znajduje się tablica upamiętniająca założyciela kąpieliska. Można w nim skorzystać m.in. z kąpieli solankowych, krioterapii, kinezyterapii, balneoterapii, hydroterapii, inhalacji oraz zabiegów rehabilitacji narządów ruchu. Naprzeciwko zakładu znajduje się fontanna, do której woda pompowana jest ze zdroju św. Wojciecha.

Pijalnia Wód Solankowych

Znajduje się na trzecim piętrze budynku przy Placu Zdrojowym 2 w widokiem molo i Park Południowy. Woda wypływa ze zdroju św. Wojciecha w Sopocie 800 metrów pod ziemią i ma właściwości lecznicze. Sopocka solanka jest znana mieszkańcom Trójmiasta już od 1973 roku. Zawiera znaczne ilości bromu i jodu, a także potasu i magnezu. Kąpiele w wodzie są dobre na leczenie narządów ruchu.

Muzeum Sopotu

Muzeum zostało ulokowano w zabytkowej willi kupca i przedsiębiorcy Ernsta Claaszena, jednego z bogatych patrycjuszy, przedsiębiorców i arystokratów, których na przełomie wieków przyciągał sopocki blichtr. Według opowiadań córki Claaszena projekt stworzył sam właściciel, kreśląc architektowi romantyczną wizję tej nietypowej willi położonej raptem kilka kroków od morza. Dziś placówka dokumentuje historię miasta i regionu w ekspozycji stałej i wystawach czasowych.

Dworek Sierakowskich

Dworek Sierakowskich, wzniesiony w XVIII wieku, to najstarszy budynek w całym Sopocie! Właściciel dworu, hrabia Kajetan Sierakowski, był nie lada personą – posłem na Sejm Czteroletni, odznaczonym Orderem Orła Białego. Co ciekawe, podczas jednego z pobytów Sierakowskich w Sopocie do dworku przyjechał 17 letni wówczas Fryderyk Chopin, który przyjaźnił się z synem Kajetana, Antonim. Dziś dworek jest siedzibą Towarzystwa Przyjaciół Sopotu pełniąc rolę jednego z najaktywniejszych w mieście ośrodków życia kulturalnego.

Opera Leśna w Sopocie

Leśny amfiteatr o powierzchni 4 ha otwarty został w lipcu 1909 roku. Opera Leśna znajduje się na skraju Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w kompleksie leśnym Lasów Oliwskich. Znana jest przede wszystkim z licznych festiwali muzycznych. W okresie międzywojennym miały tu miejsce światowej klasy koncerty, a współcześnie debiutowały tu gwiazdy, których przeboje śpiewamy do dziś.

Wypożyczalnia samochodów Sopot

“Wypożyczalnia samochodów luksusowych, premium i sportowych w Sopocie. Oferujemy wynajem aut innych niż wszystkie. Unikalne, niespotykane, wyjątkowe samochody w atrakcyjnych cenach. Samochody inne niż w konkurencyjnych wypożyczalniach. Luksus i przyjemność z jazdy nie muszą być drogie!” – mówi Rafał Grzebin, prezes i pomysłodawca wypożyczalni samochodów Mestenza z Gdańska. Sprawdź naszą ofertę wynajmu samochodów: Gdańsk, Sopot, Gdynia, Trójmiasto. Na specjalne życzenie podstawiamy samochody w dowolnie wybrane miejsce: lotnisko, hotel, dworzec, dowolnie wybrane miejsce w Polsce i na terenie Unii Europejskiej.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą przestronnych i komfortowych VANów oraz potężnego amerykańskiego Cadillaca Escalade. Są to samochody idealne na wyjazd z rodziną na święta lub ferie. Ponadto tylko teraz w specjalnej promocji!

Potrzebujesz samochodu? Sprawdź ofertę wypożyczalnia samochodów Sopot.

Wypełnij formularz rezerwacyjny. Nie zwlekaj!