Wynajem auta Gdańsk: Co zrobić w przypadku awarii samochodu?

Czasami, podczas korzystania z wynajmu samochodu w Gdańsku, może wystąpić awaria. Wskazówki dotyczące postępowania w takich przypadkach są zazwyczaj zawarte w regulaminie wynajmu pojazdu. Niemniej jednak, poniżej znajdziesz kilka porad, które mogą okazać się pomocne w podobnych sytuacjach.

Wypożyczalnia samochodów Gdańsk

Co zrobić w razie awarii przy wynajmie samochodu w Trójmieście?

Najważniejsze, to niezwłoczne poinformowanie wypożyczalni o wystąpieniu awarii. Wielu dostawców usług wynajmu samochodów w Trójmieście udostępnia całodobowe numery kontaktowe, dzięki czemu zgłoszenie jest proste i szybkie. Po otrzymaniu zgłoszenia, pracownik firmy dostarcza najemcy konkretne instrukcje dotyczące dalszych kroków.

Kluczowe jest ustalenie przyczyny awarii oraz określenie, czy jest ona wynikiem działań najemcy, niedociągnięć firmy wynajmującej czy po prostu nieszczęśliwego zbiegu okoliczności.

Jeśli awaria jest spowodowana czynnikami niezależnymi od kierowcy, to koszty związane z jej naprawą ponosi firma wynajmująca. W przypadku, gdy nie została przestrzegana umowa lub firma nie wywiązała się z obowiązków w należyty sposób, zwłaszcza jeśli w rezultacie doszło do wypadku drogowego, który spowodował szkody klientowi, ten może dochodzić swoich roszczeń.

Ważne kwestie, które musisz wiedzieć przy wynajmie auta to…

Mimo że większość wypożyczalni aut w Gdańsku, Sopocie i Gdyni działa rzetelnie, zdarzają się przypadki, gdy pojazdy są udostępniane z wadami, które mogą znacząco obniżyć komfort jazdy lub nawet prowadzić do kolizji lub wypadków. Koszty usuwania usterek wynikających z niewłaściwego serwisowania pojazdu lub zatajenia usterek przez firmę wypożyczającą obciążają ją. W wielu przypadkach jednak udowodnienie winy firmy może być trudne, dlatego niezwykle ważne jest dokładne zapoznanie się z treścią umowy i regulaminu wynajmu.

Uszkodzenia pojazdu mogą również wynikać z niewłaściwego użytkowania przez najemcę. Przykłady takich uszkodzeń to m.in. uszkodzenia felg, opon, skrzyni biegów, sprzęgła, silnika, tylnych okładzin hamulców spowodowane jazdą z zaciągniętym hamulcem ręcznym, zabrudzenia tapicerki lub uszkodzenia elementów wewnątrz pojazdu. W takich przypadkach to najemca jest odpowiedzialny za pokrycie kosztów naprawy. Ważne jest, aby natychmiast zgłosić wypożyczalni wszelkie awarie, nawet jeśli nie uniemożliwiają one dalszej jazdy.

Jeśli masz zamiar samodzielnie naprawiać pojazd, musisz poinformować wypożyczalnię, ponieważ zazwyczaj zakazuje się takich działań. W większości przypadków firma zleci naprawę w autoryzowanym serwisie i koszty zostaną pokryte przez klienta lub obciążą go.

Wiele firm wynajmujących samochody jest przygotowanych na sytuacje awaryjne, posiada odpowiednie ubezpieczenia i umowy z warsztatami samochodowymi. Mogą również dostarczyć pojazd zastępczy.

Niektóre firmy oferują klientom możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia, które ochroni ich przed odpowiedzialnością cywilną za ewentualne szkody. Warunki ubezpieczenia różnią się w zależności od firmy, dlatego warto dokładnie zapoznać się z nimi przed podpisaniem umowy.

Wynajem auta Gdańsk Sopot Gdynia Trójmiasto

Wypożyczalnia samochodów w Gdańsku to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą swobodnie podróżować po Trójmieście i nie tylko. Dzięki usłudze wynajmu długoterminowego i braku limitu kilometrów, możesz cieszyć się komfortem jazdy bez żadnych ograniczeń.

Jednak nawet najlepiej utrzymane samochody mogą czasami ulec awarii. W takiej sytuacji, wypożyczalnia samochodów w Gdańsku Mestenza zapewnia swoim klientom pełne wsparcie i pomoc.

W przypadku awarii podczas wynajmu auta w Trójmieście, wystarczy skontaktować się z naszą obsługą klienta, która jest dostępna 24h/7. Nasz wykwalifikowany personel pomoże w szybkim załatwieniu wszelkich formalności związanych z naprawą lub wymianą pojazdu.

Nasze samochody są objęte pełnym ubezpieczeniem OC i AC, co oznacza, że nie musisz martwić się o koszty naprawy i inne straty finansowe.

Wybierz naszą wypożyczalnię samochodów w Gdańsku przy planowaniu podróży po Trójmieście. Zapewniamy nie tylko wysoką jakość usług i atrakcyjne warunki wynajmu, ale również kompleksową pomoc w przypadku awarii.

Zobacz także: JAK UNIKNĄĆ UKRYTYCH KOSZTÓW PRZY WYNAJMIE AUTA W TRÓJMIEŚCIE

KONTAKT

Biuro Obsługi klienta:

+48 58 733 50 50

bok@mestenza.com

Szybka rezerwacja :

+48 507 1111 66

wynajem auta gdańsk

Wypełnij formularz rezerwacyjny. Nie zwlekaj!