Auta typu SUV na wynajem. Czemu zawdzięczają coraz większą popularność?

Pojazdy typu SUV zdobywają coraz większą popularność na europejskim rynku od wielu lat. W obecnym stuleciu samochody o tym rodzaju nadwozia stały się jednymi z najczęściej wybieranych. W całej Europie, wypierając z rynku wiele innych typów pojazdów. Jak duży udział w rynku motoryzacyjnym w Europie mają obecnie auta typu SUV na wynajem jaki i w sprzedaży?

Rekordy popularności aut typu SUV

Kwiecień 2023 roku zapisuje się w historii jako rekordowy miesiąc dla sprzedaży SUVów, które stanowiły imponujące 51,3% udziału w całkowitej sprzedaży na europejskim rynku. To potwierdza dominację tych pojazdów na Starym Kontynencie, utrzymującą się od kilku lat. SUVy skutecznie zdobyły rynek europejski, detronizowując popularne hatchbacki, które były kiedyś charakterystyczne dla tego kontynentu.

Przejęcie prowadzenia przez SUVy nad hatchbackami miało miejsce już kilka lat temu. Ostatnio udział rynkowy pojazdów z tym typem nadwozia zbliżył się do imponujących 50%. Jest znakomitym rezultatem, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że w 2010 roku udział SUVów wynosił zaledwie około 10%. Trendy te są wyraźne od wielu lat, a popularność SUVów nieustannie rośnie, nie wskazując na żadne oznaki zmian w tej kwestii.

Czemu SUVy zawdzięczają swoją popularność?

Popularność SUVów naturalnie wynika z ich zalet, czy też cech. Wiele osób preferuje po prostu wyższą pozycję za kierownicą, która znacząco ułatwia obserwację drogi z przodu. Dodatkowo do SUVów znacznie łatwiej się wsiada niż do niskich kombi i hatchbacków, gdzie siedzi się dość nisko i blisko podłoża. Ponadto podwyższony prześwit ułatwia pokonywanie różnych przeszkód w tak zwanej miejskiej dżungli. Studzienki, progi zwalniające, kałuże, czy krawężniki nie są tak dużym problemem w SUVach, które są zawieszone znacznie wyżej. W ten sposób ryzyko uszkodzenia zderzaka, misy olejowej, czy też elementów podwozia jest znacznie niższe.

Dodatkowo wiele osób preferuje to, jak wyglądają SUVy. Ich masywne nadwozia sugerują, że posiadacz może prowadzić aktywny tryb życia. Auta tego typu opracowywano wpierw z myślą właśnie o nim, czyli np. o wyjazdach na ryby, narty, czy też inne aktywności w terenie, do których potrzeba sprzętu. SUVy mają umożliwiać bezproblemowe zabranie tego wyposażenia, a także dostanie się do celu, nawet w trudniejszym terenie. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich aut tego typu. Trzeba jednak przyznać, że większe SUVy, szczególnie te z napędem na cztery koła radzą sobie dość dobrze w trudnych, terenowych warunkach.

SPRAWDŹ NASZ CENNIK

Auta typu SUV na wynajem dostępne w naszej wypożyczalni

W naszej flocie znajduje się wiele wyjątkowych modeli, w tym także kilka świetnych SUVów na wynajem. Oto wybrane z nich:

SUV na wynajem. Jak kształtuje się przyszłość SUVów?

W asortymencie modelowym bardziej powszechnych producentów samochodów, SUV-y stopniowo stają się dominującą częścią oferty. To już nie jest zjawisko zaskakujące, gdy marka prezentuje tylko dwa pojazdy o tradycyjnych typach nadwozia, miejskim i kompaktowym, a jednocześnie oferuje trzy lub więcej SUV-ów. Przewiduje się, że ten trend utrzyma się w nadchodzących latach, ponieważ SUV-y cieszą się ogromną popularnością wśród obecnie produkowanych pojazdów elektrycznych.

Zobacz także: Wynajem Aut Trójmiasto – Dlaczego warto?

KONTAKT

Biuro Obsługi klienta:

+48 58 733 50 50

bok@mestenza.com

Szybka rezerwacja :

+48 507 1111 66

Wypełnij formularz rezerwacyjny. Nie zwlekaj!