Wypożyczalnia samochodów Gdańsk lotnisko Rębiechowo

Szukasz niezawodnej wypożyczalni samochodów na lotnisku w Gdańsku? Skorzystaj z niedrogiego wynajmu samochodu bez ukrytych kosztów w Mestenza. Oferujemy wynajem różnych samochodów osobowych i dostawczych, od ekonomicznych po luksusowe, dzięki czemu możesz znaleźć idealny pojazd na swoją podróż.

Wypożyczalnia aut Gdańsk lotnisko Rębiechowo

Lotnisko w Gdańsku to jedno z największych i najważniejszych lotnisk w Polsce. Znajduje się ono w odległości około 12 km na zachód od centrum Gdańska, w miejscowości Rębiechowo.

Historia lotniska w Gdańsku

Lotnisko im. Lecha Wałęsy w Gdańsku ma długą i bogatą historię, która sięga początku XX wieku. Pierwszy lot odbył się tu w 1910 roku, kiedy to niemiecki pilot Karl Jatho wykonał lot samolotem o napędzie silnikowym.

Karl Jatho 1910

W 1922 powstała spółka pod nazwą Polska Linia Lotnicza “Aerolloyd”, która stworzyła w Gdańsku-Wrzeszczu bazę techniczną, a później też uruchomiła regularną linię lotniczą z Gdańska do Warszawy i do Lwowa. W 1925 baza została przeniesiona na warszawskie lotnisko mokotowskie, zaś “Aerolloyd” zmieniła nazwę na Polska Linia Lotnicza “Aerolot” (trzy lata później przekształconą w Polskie Linie Lotnicze LOT).

W okresie międzywojennym lotnisko w Gdańsku, wówczas noszące nazwę Flughafen Danzig-Langfuhr, stało się jednym z najważniejszych portów lotniczych w Europie Środkowej. W trakcie II wojny światowej lotnisko zostało poważnie zniszczone, a po wojnie zostało przejęte przez polskie władze. W 1947 roku lotnisko w Gdańsku zostało oficjalnie otwarte dla ruchu pasażerskiego, a w 1955 roku oddano do użytku nowoczesny budynek terminalu pasażerskiego.

W latach 60. i 70. lotnisko w Gdańsku rozwijało się intensywnie, w 1973 przeniesiono port lotniczy na skraj miasta – nieopodal wsi Rębiechowo, a w 1974 roku oddano do użytku nową drogę startową oraz wieżę kontrolną.

W latach 80. i 90. lotnisko w Gdańsku zmagało się z trudnościami finansowymi i organizacyjnymi, ale mimo to udawało się utrzymać ruch pasażerski na stabilnym poziomie. W 1993 roku lotnisko zostało sprywatyzowane, a w kolejnych latach przeszło szereg modernizacji i rozbudów.

Lotnisko Gdańsk 1993

W 2004 roku lotnisko w Gdańsku zostało nazwane imieniem Lecha Wałęsy, a w 2012 roku oddano do użytku nowoczesny terminal T2, który umożliwił obsługę większej liczby pasażerów. W 2019 roku lotnisko w Gdańsku obsłużyło rekordową liczbę ponad 5 milionów pasażerów, co potwierdza jego znaczenie dla regionu i kraju.

Lotnisko w Gdańsku obsługuje przede wszystkim loty krajowe i międzynarodowe, a jego oferta obejmuje połączenia z wieloma krajami w Europie, a także z USA, Izraelem, Turcją, Tunezją i Egiptem.

Lotnisko w Rębiechowie oferuje pasażerom wiele udogodnień, takich jak restauracje, kawiarnie, sklepy z pamiątkami, wypożyczalnie samochodów, kantor wymiany walut, czy punkty informacyjne. Na terenie lotniska znajdują się także strefy dla dzieci, miejsca do odpoczynku, a także punkty ładowania urządzeń elektronicznych.

Nasza oferta wynajmu auta w Gdańsku jest niezwykle elastyczna i dostosowana do Twoich potrzeb. Czy chcesz wynająć samochód na lotnisku w Gdańsku? Żaden problem! Oferujemy również podstawienie samochodu na lotnisko, abyś mógł zacząć podróż od razu po przylocie.

Wynajem samochodu Gdańsk lotnisko

Wynajem samochodu z lotniska w Gdańsku to świetna opcja dla osób, które chcą swobodnie poruszać się po mieście i okolicach. Nasza wypożyczalnia samochodów w Gdańsku oferuje szeroki wybór pojazdów, od małych i ekonomicznych, po większe i bardziej luksusowe modele. Niezależnie od tego, czy podróżujesz z rodziną na wakacje lub w celach biznesowych – każdy znajdzie coś dla siebie.

W celu ułatwienia Twojej podróży, nasza wypożyczalnia samochodów w Gdańsku oferuje opcję wynajmu aut z lotniska w Rębiechowie. Podstawiamy samochody prosto pod drzwi lotniska, niezależnie od godziny przylotu!

Wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Gdańsku oferuje różne opcje wynajmu, takie jak wynajem na dobę, weekend, tydzień, czy dłuższy okres czasu. Oferujemy także konkurencyjne ceny oraz wiele promocji i rabatów dla stałych klientów.

Pełną naszą ofertę samochodów znajdziesz tutaj: Wypożyczalnia samochodów luksusowych Mestenza.

Jeśli planujesz podróż do Gdańska i okolic, wynajem samochodu z lotniska w Gdąńsku to doskonała opcja dla Ciebie. Dzięki wynajęciu samochodu zyskasz niezależność i swobodę w poruszaniu się po Trójmieście i jego okolicach. Nie będziesz musiał martwić się o komunikację miejską, tłumy w autobusach czy pociągach, ani o koszty taksówek.

Skontaktuj się z nami już dziś i zarezerwuj swój wymarzony samochód w Gdańsku. Nasza wypożyczalnia aut w Gdańsku gwarantuje Ci doskonałą obsługę, konkurencyjne ceny i niezapomniane doświadczenie podczas podróży. Wynajem samochodów w Gdańsku jeszcze nigdy nie był tak prosty i przyjemny!

KONTAKT

Biuro Obsługi klienta:

+48 58 733 50 50

bok@mestenza.com

Szybka rezerwacja :

+48 507 1111 66

Wypełnij formularz rezerwacyjny. Nie zwlekaj!