Volkswagen Touareg II: SUV z prawdziwego zdarzenia

Ekskluzywny SUV marki zyskał znaczną popularność wśród kierowców. Czy Volkswagen Touareg II przewyższa swojego poprzednika? Oto recenzje użytkowników na temat tego pojazdu.

Sukces drugiej generacji

Choć Volkswagen początkowo specjalizował się w dostarczaniu pojazdów dla średnio zamożnych klientów, niemiecki producent nie unikał ryzyka i prezentował również luksusowe modele. Mimo umiarkowanego przyjęcia flagowej limuzyny, Phaetona, marka odniosła sukces z dużym SUV-em o nazwie Touareg, przyciągając niemal pół miliona użytkowników (szczególnie pierwsza generacja z lat 2002-2010). Druga generacja, opisana tutaj, podobnie jak poprzednik, dzieliła technologię z Porsche Cayenne. W Touaregu II, Volkswagen skupił się na realnych potrzebach, redukując wagę (o około 200 kg), poprawiając izolację akustyczną i wprowadzając liczne codzienne udogodnienia, jak pneumatyczne zawieszenie (zwiększające prześwit z 20 cm do 30 cm). Nie rezygnując z doskonałego napędu 4×4, dodano nowości, takie jak udoskonalona wersja z reduktorem dostępna w wersji Terrain Tech.

Ciekawostka: Standardowe Touaregi wykazują imponujące zdolności terenowe, mogące pokonywać wzniesienia o nachyleniu 31 stopni. Wersje z napędem Terrain Tech mogą wjechać nawet z nachyleniem 45 stopni.

Wielofunkcyjna przyjemność

Volkswagen Touareg II to wyjątkowy SUV, doskonale sprawdzający się w różnych warunkach terenowych. To pojazd, który z łatwością radzi sobie z podróżami poza utwardzonymi drogami, szybkimi trasami, czy też pełni funkcję samochodu do pracy, na przykład jako holownik przyczep, równocześnie będąc idealnym wyborem dla rodzin 🙂

Ciekawostka: Touareg doskonale sprawdza się zarówno w warunkach terenowych, jak i na autostradzie. Z silnikiem diesla V6 osiąga rzeczywiste spalanie poniżej 10 l/100 km przy autostradowych prędkościach. Dodatkowo, jest zdolny do holowania przyczepy o masie sięgającej 3,5 tony.

Volkswagen Touareg II: wnętrze

Deska rozdzielcza w Touaregu II charakteryzuje się bardziej zaokrąglonymi i lekkimi liniami kokpitu niż w poprzedniej wersji. Jednakże, jest ona naprawdę obszerna, co nie dziwi, biorąc pod uwagę, że samochód ma prawie 2 metry szerokości. Centralnym punktem uwagi jest imponująca konsola z dwoma panelami, wyposażonymi w pokrętła do regulacji klimatyzacji oraz napędu 4×4. Ponadto, znajduje się tam pokaźny 8-calowy ekran multimedialny. Dodatkowy wyświetlacz między zegarami prezentuje dane z komputera pokładowego. Całość emanuje solidnością, włącznie z uchwytem do zamykania drzwi. Volkswagen zadbał o wysoką jakość wykonania, zbliżając się do segmentu premium, co w rzeczywistości niewiele różni się od tej np. w Audi.

Przednie fotele Touarega są doskonale wyposażone pod względem długości siedziska, wsparcia bocznego i szerokości oparcia. Choć konstrukcja Touarega prawdopodobnie pozwoliłaby na trzeci rząd foteli, ten model nie oferuje tej opcji. Zamiast tego mamy przestronny bagażnik, o pojemności od 580 do 697 litrów w zależności od przesunięcia kanapy (zakres: 16 cm). W przypadku dwóch pasażerów, bagażnik może pomieścić ponad 1600 litrów bagażu.

Praktyczny i starannie wykonany bagażnik może zostać dostosowany do zamontowania szyn z przegrodą wspierającą bagaż.

Silniki

Touaregi dostępne w polskich salonach oferowano wyłącznie z jednym silnikiem benzynowym – 3.6 VR6 o mocy 280 KM. Posiada on bezpośredni wtrysk paliwa (FSI), który był również dostępny w jednostkach oferowanych na innych rynkach, takich jak osłabiona do 249 KM wersja 3.6 VR6 i 4.2 V8 o mocy 360 KM. W ofercie znalazła się również hybryda oparta na silniku 3.0 V6 z kompresorem (TSI; 333 KM), z dodatkowym wsparciem od 47-konnego silnika elektrycznego. Jednak dominują turbodiesle, głównie bazowe 3.0 V6 TDI dostępne w wersjach 204, 240, 245 i 262 KM. Wersją flagową był potężny 4.2 V8 TDI (340 KM) generujący moment obrotowy na poziomie 800 Nm. Wszystkie modele Touareg II, z wyjątkiem wersji przednionapędowej dla rynku rosyjskiego (3.6/249 KM), były dostępne z napędem 4×4. Brakowało opcji manualnych skrzyń biegów, a jedyną opcją były 8-stopniowe automaty Tiptronic firmy Aisin.

Volkswagen Touareg II: zalety

Wypożyczalnia samochodów Gdańsk Sopot Gdynia Trójmiasto

Odkryj pełen komfort i moc – wynajmij Volkswagena Touareg 4.2 340 KM i napędem 4×4 w naszej wypożyczalni samochodów w Gdańsku. Bez limitu kilometrów, zapewniający niezapomniane przeżycia na drodze. Skorzystaj z atrakcyjnej oferty wynajmu długoterminowego i doświadcz luksusu w podróży. Oferujemy nie tylko samochód, ale także bezpieczeństwo i wygodę na każdym kilometrze. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług wynajmu aut w Gdańsku, Sopocie i Gdyni!

Dane techniczne

Silnik4.2 V8 TDI
Pojemność4134 cm³
Paliwoturbodiesel
Maks. moc340 KM
Maks. moment800 Nm
Przyspieszenie 0-100 km/h5,8 s
Prędkość maks.242 km/h
Śr. zużycie paliwa9,1 l/100 km
Dł./szer./wys.480/194/171 cm
Rozstaw osi289 cm
Pojemność bagażnika580-1642 l

Wyposażenie:

Reflektory bi-ksenonowe, stały napęd na wszystkie koła 4MOTION, 18-calowe obręcze ze stopu metali lekkich, system automatycznego hamowania po kolizji, poduszka kolanowa, tempomat, kierownica multifunkcyjna, system Infotainment RCD 550 z ekranem dotykowym, automatyczna klimatyzacja Climatronic, wspomaganie układu kierowniczego Servotronic oraz system ESC z funkcją stabilizacji przyczepy, tylna kanapa przesuwana do przodu i do tyłu o 160 mm, pakiet Chrome i Style, komfortowe siedzenia obszyte skórą Vienna, aplikacje z drewna szlachetnego, funkcja elektrycznego otwierania i zamykania pokrywy bagażnika, autoalarm, elektryczne szyby i lusterka.

Przeczytaj także: 3 MIEJSCA W POLSCE, KTÓRE MUSISZ ODWIEDZIĆ

KONTAKT

Biuro Obsługi klienta:

+48 58 733 50 50

bok@mestenza.com

Szybka rezerwacja :

+48 507 1111 66

Wypełnij formularz rezerwacyjny. Nie zwlekaj!