Rajd Złombol 2023 – 17 edycja THE BIG WAVE

Rajd Złombol 2023 ukończony! To wyjątkowe wydarzenie, które nie tylko dostarczy Ci niezapomnianej przygody za kierownicą, ale również da Ci szansę wspierać szczytne cele. Rajd Złombol od lat przyciąga miłośników motoryzacji z całego kraju i nie tylko. To nie tylko zwykły rajd samochodowy, ale również społeczne zaangażowanie i okazja do pomocy potrzebującym. Każdy uczestnik ma szansę zbierać fundusze, które zostaną przekazane na wsparcie dzieciom w potrzebie.

Złombol – historia wyjątkowej inicjatywy powstałej z pasji do podróży i motoryzacji

Podczas Rajdu Złombol będziesz mógł pokonać trasy w swoim własnym “złomowisku” – starym samochodzie, który po odpowiedniej renowacji staje się gotowy do wyzwania. To nie tylko test Twojej determinacji i umiejętności, ale również okazja do pokazania kreatywności i zamiłowania do motoryzacji.

Nie musisz posiadać superszybkiego samochodu ani być doświadczonym kierowcą, aby wziąć udział w Rajdzie Złombol. Liczy się duch rywalizacji, przygoda i chęć pomocy innym. Podczas rajdu będziesz miał okazję poznać innych pasjonatów motoryzacji, wymienić się doświadczeniami i wspólnie tworzyć niezapomniane wspomnienia.

Złombol 2023

Historia Rajdu Złombol powstała kiedy to grupa pasjonatów motoryzacji postanowiła połączyć swoją miłość do samochodów ze szczytnym celem – pomaganiem dzieciom potrzebującym. Pierwsza edycja rajdu odbyła się w 2007 roku i od tamtej pory stał się on coroczną tradycją, gromadzącą coraz większą liczbę uczestników.

Pomysłodawcy Rajdu Złombol postanowili stworzyć wydarzenie, w którym nie liczyłaby się prędkość ani nowoczesność samochodów, ale duch rywalizacji oraz charytatywny cel. Uczestnicy rajdu mieli pokonać trasę w samochodach będących “złomowiskami” – starych, zniszczonych pojazdach, które po odpowiedniej renowacji stawały się gotowe do tego wyzwania.

W wydarzeniu mogą być dopuszczone tylko samochody komunistycznej koncepcji (byłego bloku wschodniego) lub o orientacyjnej wartości nabycia do 1000 zł. Dopuszczone są pojazdy osobowe, ciężarowe, autobusy, motocykle, a nawet motorynki.

Pierwsza edycja Rajdu Złombol (12–15 października 2007 rok), okazała się sukcesem i przyciągnęła zarówno miłośników motoryzacji, jak i osoby chcące wesprzeć charytatywną inicjatywę. Uczestnicy rajdu nie tylko pokonali trasy, stawiając czoła różnym przeszkodom i trudnościom technicznym, ale też zebrali fundusze, które przekazane były na wsparcie dzieciom w potrzebie.

Cel, to zadanie przejechania dalekiego dystansu starym autem i uzbieranie pieniędzy dla domów dziecka na Śląsku. Zgłosiło się około 100 osób, lecz finalnie w tej edycji wzięły udział tylko dwie załogi – obie dojechały do mety w Monte Carlo. Samochodami jakie przejechały ten dystans były Duży Fiat i Trabant.

Rajd Złombol szybko zdobył popularność i rozpoznawalność wśród społeczności motoryzacyjnej oraz mediów. Kolejne edycje przyciągały coraz większą liczbę uczestników, którzy przygotowywali swoje “złomowiska” na kolejne wyzwania.

Edycje ZŁOMBOL źródło wikipedia.pl

Dzięki rosnącej popularności i zaangażowaniu uczestników Rajdu Złombol, zebrane fundusze przekazywane są na cel charytatywny, związany z pomocą dzieciom w potrzebie – Domów Dziecka. Pieniądze przekazywane są między innymi na: pomoc psychologiczną, wyjazdy na kolonie i różne wycieczki oraz spełnienie marzeń takich, jak np. kurs prawa jazdy 🙂

Rajd stał się nie tylko okazją do spełnienia pasji i przeżycia niezapomnianych przygód za kierownicą, ale przede wszystkim sposobem na dawanie czegoś od siebie i pomaganie innym.

Złombol 2023 // 17 // The BIG WAVE EDITION

W tym roku wystartowała 17. Edycja Rajdu Złombol 2023 i ukończyła jedną z najbardziej wymagających tras – ponad 3000 km w jedną stronę! Uczestnicy wystartowali ze Stadionu Śląskiego w Chorzowie (1.07.2023) i ukończyli ją w Nazaré w Portugali (05.07-06.06.2023).

Nasza wypożyczalnia samochodów luksusowych Mestenza w Gdańsku postanowiła wesprzeć tę szczytną inicjatywę i być darczyńcą na tegorocznym rajdzie po marzenia dla dzieci z domów dziecka na Śląsku.

Złombol 2023 Wypożyczalnia samochodów Mestenza

To nie tylko test Twoich umiejętności za kierownicą, ale również okazja do zaprezentowania swojej kreatywności przy renowacji swojego Złomka. W Rajdzie Złombol czeka na Ciebie nie tylko wyjątkowa przygoda, ale także możliwość poznania innych pasjonatów motoryzacji, wymiany doświadczeń i tworzenia niezapomnianych wspomnień. To społeczność, która jednoczy się wokół wspólnego celu – pomagania innym.

Dołącz do nas i bądź częścią tej niesamowitej historii! Przygotuj swoje “złomowisko” i staw czoła wyzwaniom Rajdu Złombol. Pokaż, że motoryzacja może być czymś więcej niż tylko pasją – może stać się narzędziem do zmiany świata na lepsze. Czekamy na Ciebie!

Regulamin przystąpienia do kolejnych edycji i więcej o tej inicjatywie znajdziesz tutaj: Złombol.pl

Relację z 17. Edycji Złombol 2023 znajdziesz tutaj: Złombol 2023

Wypełnij formularz rezerwacyjny. Nie zwlekaj!